Přeskočit na hlavní obsah

Studium a kariéra

Za každým naším úspěchem stojí konkrétní lidé.

Volné pozice (0)
Přeskočit navigaci

Děkujeme za Váš zájem o studium a práci v ÚEM AV ČR.

Výběru nových zaměstnanců přikládáme velký význam, jelikož jsme si vědomi toho, že náš úspěch a výsledky naší práce závisí právě na schopnostech a profesních zkušenostech našich zaměstnanců. Zároveň vnímáme, že výběr zaměstnání je důležitým krokem v životě každého z nás.

Na následujících stránkách bychom Vám proto rádi poskytli veškeré potřebné informace o nabízených stážích a pozicích, včetně osobních zkušeností našich zaměstnanců, abychom Vám co nejvíce usnadnili Vaše rozhodování.

 


 

Pregraduální studium

Ve spolupráci s partnerskými univerzitami se podílíme na teoretické a praktické výuce studentů přírodovědných a medicínských oborů. Nabízíme řadu studenských odborných stáží a rozvíjíme talent a zájem budoucí generace mladých vědců.


Postgraduální studium

Doktorandi tvoří základ našich výzkumných týmů a představují budoucnost české vědy. Hledáme ambiciózní, motivované a talentované studenty se zájmem o vědu. Pokud máte nadšení pro nové objevy, chuť testovat nové teorie a nezaleknete se složitějších výzev, pak hledáme právě Vás!

Nábor Ph.D. studentů pro rok 2024/2025 skončil 15. 3. 2024.

Proč studovat nebo pracovat u nás?

Ačkoliv jsme v porovnání s jinými výzkumnými institucemi poměrně malý ústav, snažíme se držet krok se světovou špičkou a zajistit pro naše vědce a vědkyně co nejlepší podmínky pro jejich náročnou práci. Od září 2021 jsme hrdým držitelem prestižního ocenění HR Award za excelenci v péči o lidské zdroje ve vědeckém prostředí. Mimoto jsme také držitelem ocenění Ethnic Friendly zaměstnavatel, které deklaruje rovnocenný přístup k národnostním a etnickým menšinám a multikulturalitu v rámci našich výzkumných týmů.
Logo HR Excellence in researchEthnic Friendly Zaměstnavatel

V Evropě není mnoho projektů, které se zabývají vývojovou biologií. V ÚEM AV ČR jsem jeden takový našla.

Erika Hudáčová

Pro ÚEM AV ČR jsem se rozhodla hlavně kvůli mé školitelce. Když jsme se poznaly, hned jsme si sedly a stal se z nás skvělý tým.

Lydia Knight

Vždy jsem se chtěla věnovat neurovědám a výzkumu kmenových buněk, což se mi splnilo díky Ph.D. projektu v ÚEM AV ČR.

Kristýna Kárová

Již během bakalářského studia jsem v ÚEM AV ČR našla místo, kde mohu realizovat své vlastní projekty a sbírat potřebné zkušenosti.

Kateřina Štěpánková

ÚEM AV ČR každoročně nabízí řadu zajímavých projektů, mezi kterými jsem našla jeden konkrétní, který přesně odpovídal mým představám o budoucím směřování mé kariéry.

Jitka Pavlíková


Jak nás vidí naši zaměstnanci?

Díky anonymnímu a nezávislému hodnocení našich zaměstnanců hned zjistíte, jak to v ÚEM AV ČR opravdu chodí.

Hodnocení na webu www.atmoskop.cz (otevře se v novém okně) prochází několikafázovým ověřováním, aby bylo zajištěno, že hodnotitel je skutečným zaměstnancem dané instituce či společnosti, přičemž veškeré osobní a identifikační údaje jsou zaměstnavateli skryty. Máte tak jistotu zcela transparentního a objektivního hodnocení přímo od našich zaměstnanců.

Graf znázorňující procentuální hodnocení Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR jeho zaměstnanci. Hodnocení zaměstnavatele: skloubení pracovního a osobního života 85 %, stabilita a budoucnost firmy 74 %. Hodnocení kolegů: slušné a férové jednání 81 %, vzájemné porozumění 85 %. Hodnocení nadřízených: celková spolupráce 84 %, férovost 75 %, důvěra 78 %. (Aktualizováno dne 22. 01. 2024)

Graf znázorňující procentuální hodnocení Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR jeho zaměstnanci. Hodnocení zaměstnavatele: skloubení pracovního a osobního života 85 %, stabilita a budoucnost firmy 74 %. Hodnocení kolegů: slušné a férové jednání 81 %, vzájemné porozumění 85 %. Hodnocení nadřízených: celková spolupráce 84 %, férovost 75 %, důvěra 78 %. (Aktualizováno dne 22. 01. 2024)


Nabídka stáží


  Informace

  Omlouváme se, ale aktuálně nenabízíme žádné studentské ani odborné stáže.

  Děkujeme za pochopení.


  Volné pracovní pozice


   Informace

   Omlouváme se, ale aktuálně nenabízíme žádné volné pracovní pozice.

   Děkujeme za pochopení.


   • Při náboru vědeckých pracovníků postupujeme v souladu se zásadami otevřeného, transparentního výběrového řízení (OTM-R), což zajišťuje jednotný postup výběrového řízení pro všechny nabízené pracovní pozice. Tyto principy a postupy uplatňujeme v přiměřené míře i při výběru nevědeckých pracovníků.

    Základními principy OTM-R jsou otevřenost, transparentnost a nediskriminace. Požadavky na uchazeče se liší v závislosti na charakteru pracovní pozice a jsou vždy definovány v příslušném inzerátu, který definuje naše požadavky na uchazeče. Postup výběru klade minimální administrativní nároky na uchazeče a pro každý výběr je ustavena minimálně tříčlenná komise, která je genderově vyvážená a skládá se z personálního specialisty, vedoucího nebo jím pověřeného pracovníka organizační jednotky, která pozici obsazuje a dalšího člena nebo členů.

    Uchazeči jsou informování o zařazení do výběrového řízení a po jeho skončení obdrží informaci o jeho ukončení a výsledku. Se všemi osobními materiály je nakládáno v souladu s tzv. GDPR a zák. č. 110/2019 Sb. o zpracování osobních údajů. Veškeré principy a postupy výběrového řízení jsou zakotveny do interní směrnice Personální procesy –  zásady a principy výběrového řízení pro obsazení volného pracovního místa.


   Nenašli jste zde vhodnou pozici?

   Máte-li zájem o zaměstnání v ÚEM AV ČR a chcete-li nám v této souvislosti poskytnout své osobní údaje, využijte k tomu následující online formulář a věnujte, prosím, pozornost podmínkám užívání a ochrany Vašich osobních údajů, děkujeme.

    Přiložit soubor

    Kontakt

    V případě jakýchkoliv doplňujících dotazů se na nás neváhejte obrátit.