Přeskočit na hlavní obsah

Studium a kariéra

Za každým naším úspěchem stojí konkrétní lidé.

Volné pozice (3)
Přeskočit navigaci

Děkujeme za Váš zájem o studium a práci v ÚEM AV ČR.

Výběru nových zaměstnanců přikládáme velký význam, jelikož jsme si vědomi toho, že náš úspěch a výsledky naší práce závisí právě na schopnostech a profesních zkušenostech našich zaměstnanců. Zároveň vnímáme, že výběr zaměstnání je důležitým krokem v životě každého z nás.

Na následujících stránkách bychom Vám proto rádi poskytli veškeré potřebné informace o nabízených stážích a pozicích, včetně osobních zkušeností našich zaměstnanců, abychom Vám co nejvíce usnadnili Vaše rozhodování.

 


 

Pregraduální studium

Ve spolupráci s partnerskými univerzitami se podílíme na teoretické a praktické výuce studentů přírodovědných a medicínských oborů. Nabízíme řadu studenských odborných stáží a rozvíjíme talent a zájem budoucí generace mladých vědců.


Postgraduální studium

Doktorandi tvoří základ našich výzkumných týmů a představují budoucnost české vědy. Hledáme ambiciózní, motivované a talentované studenty se zájmem o vědu. Pokud máte nadšení pro nové objevy, chuť testovat nové teorie a nezaleknete se složitějších výzev, pak hledáme právě Vás!

Nabídka volných Ph.D. pozic pro akademický rok 2024/2025

Grafický banner náboru Ph.D. studentů s anglickým textem - Open PhD Positions 2024/2025

Proč studovat nebo pracovat u nás?

Ačkoliv jsme v porovnání s jinými výzkumnými institucemi poměrně malý ústav, snažíme se držet krok se světovou špičkou a zajistit pro naše vědce a vědkyně co nejlepší podmínky pro jejich náročnou práci. Od září 2021 jsme hrdým držitelem prestižního ocenění HR Award za excelenci v péči o lidské zdroje ve vědeckém prostředí. Mimoto jsme také držitelem ocenění Ethnic Friendly zaměstnavatel, které deklaruje rovnocenný přístup k národnostním a etnickým menšinám a multikulturalitu v rámci našich výzkumných týmů.
Logo HR Excellence in researchEthnic Friendly Zaměstnavatel

V Evropě není mnoho projektů, které se zabývají vývojovou biologií. V ÚEM AV ČR jsem jeden takový našla.

Erika Hudáčová

Pro ÚEM AV ČR jsem se rozhodla hlavně kvůli mé školitelce. Když jsme se poznaly, hned jsme si sedly a stal se z nás skvělý tým.

Lydia Knight

Vždy jsem se chtěla věnovat neurovědám a výzkumu kmenových buněk, což se mi splnilo díky Ph.D. projektu v ÚEM AV ČR.

Kristýna Kárová

Již během bakalářského studia jsem v ÚEM AV ČR našla místo, kde mohu realizovat své vlastní projekty a sbírat potřebné zkušenosti.

Kateřina Štěpánková

ÚEM AV ČR každoročně nabízí řadu zajímavých projektů, mezi kterými jsem našla jeden konkrétní, který přesně odpovídal mým představám o budoucím směřování mé kariéry.

Jitka Pavlíková


Jak nás vidí naši zaměstnanci?

Díky anonymnímu a nezávislému hodnocení našich zaměstnanců hned zjistíte, jak to v ÚEM AV ČR opravdu chodí.

Hodnocení na webu www.atmoskop.cz (otevře se v novém okně) prochází několikafázovým ověřováním, aby bylo zajištěno, že hodnotitel je skutečným zaměstnancem dané instituce či společnosti, přičemž veškeré osobní a identifikační údaje jsou zaměstnavateli skryty. Máte tak jistotu zcela transparentního a objektivního hodnocení přímo od našich zaměstnanců.

Graf znázorňující procentuální hodnocení Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR jeho zaměstnanci. Hodnocení zaměstnavatele: skloubení pracovního a osobního života 85 %, stabilita a budoucnost firmy 74 %. Hodnocení kolegů: slušné a férové jednání 81 %, vzájemné porozumění 85 %. Hodnocení nadřízených: celková spolupráce 84 %, férovost 75 %, důvěra 78 %. (Aktualizováno dne 22. 01. 2024)

Graf znázorňující procentuální hodnocení Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR jeho zaměstnanci. Hodnocení zaměstnavatele: skloubení pracovního a osobního života 85 %, stabilita a budoucnost firmy 74 %. Hodnocení kolegů: slušné a férové jednání 81 %, vzájemné porozumění 85 %. Hodnocení nadřízených: celková spolupráce 84 %, férovost 75 %, důvěra 78 %. (Aktualizováno dne 22. 01. 2024)


Nabídka stáží


  Informace

  Omlouváme se, ale aktuálně nenabízíme žádné studentské ani odborné stáže.

  Děkujeme za pochopení.


  Volné pracovní pozice


  • Při náboru vědeckých pracovníků postupujeme v souladu se zásadami otevřeného, transparentního výběrového řízení (OTM-R), což zajišťuje jednotný postup výběrového řízení pro všechny nabízené pracovní pozice. Tyto principy a postupy uplatňujeme v přiměřené míře i při výběru nevědeckých pracovníků.

   Základními principy OTM-R jsou otevřenost, transparentnost a nediskriminace. Požadavky na uchazeče se liší v závislosti na charakteru pracovní pozice a jsou vždy definovány v příslušném inzerátu, který definuje naše požadavky na uchazeče. Postup výběru klade minimální administrativní nároky na uchazeče a pro každý výběr je ustavena minimálně tříčlenná komise, která je genderově vyvážená a skládá se z personálního specialisty, vedoucího nebo jím pověřeného pracovníka organizační jednotky, která pozici obsazuje a dalšího člena nebo členů.

   Uchazeči jsou informování o zařazení do výběrového řízení a po jeho skončení obdrží informaci o jeho ukončení a výsledku. Se všemi osobními materiály je nakládáno v souladu s tzv. GDPR a zák. č. 110/2019 Sb. o zpracování osobních údajů. Veškeré principy a postupy výběrového řízení jsou zakotveny do interní směrnice Personální procesy –  zásady a principy výběrového řízení pro obsazení volného pracovního místa.


  Nenašli jste zde vhodnou pozici?

  Máte-li zájem o zaměstnání v ÚEM AV ČR a chcete-li nám v této souvislosti poskytnout své osobní údaje, využijte k tomu následující online formulář a věnujte, prosím, pozornost podmínkám užívání a ochrany Vašich osobních údajů, děkujeme.

   Přiložit soubor

   Kontakt

   V případě jakýchkoliv doplňujících dotazů se na nás neváhejte obrátit.