ÚEM AV ČR hostil úvodní meeting projektu EXREGMED

ProjektyVýzkum Datum vydání 18. 12. 2023 Délka čtení Čtení na 2 minuty

Ve čtvrtek 14. 12. 2023 se v ÚEM AV ČR uskutečnilo úvodní setkání (tzv. Kick-Off Meeting) zástupců spolupracujících institucí zapojených do nového výzkumného projektu Excelentní výzkum v regenerativní medicíně.

Cílem projektu je vytvořit konsorcium, které částečně naváže na dosavadní úspěchy Centra rekonstrukčních neurověd – NEURORECON, a které se bude zabývat výzkumem v oblasti léčebných metod regenerativní medicíny a tkáňového inženýrství. Od projektu se očekává zvýšení konkurenceschopnosti ČR v daném oboru, a to zejména díky novým aplikovatelným výsledkům výzkumu a vývoje.

Celkem je do projektu zapojeno 10 akademických a univerzitních institucí. V rámci meetingu vystoupili hlavní řešitelé jednotlivých strategických oblastí výzkumu a představili design svých budoucích studií. Za ÚEM AV ČR vystoupili: neurovědkyně a vedoucí juniorské skupiny Kristýna Kárová z Oddělení regenerace nervové tkáně (VZ1 – Neuroregenerace), vedoucí Oddělení neurochemie Martin Horák (VZ2 – Neurodegenerativní onemocnění) a vedoucí Oddělení tkáňového inženýrství Eva Filová (VZ5 – Osteochondrální defekty). Přehled všech řečníků naleznete níže v oficiálním programu.


Logo Evropské unie, Spolufinancováno Evropskou unií a logo Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.