Veronika Vymetálková získala prestižní ocenění "L´Oréal UNESCO - Pro ženy ve vědě"

Ocenění Datum vydání 18. 05. 2023 Délka čtení Čtení na 1 minutu

Letošní 17. ročník talentového programu L’Oréal-UNESCO – Pro ženy ve vědě zná své laureátky. Tři vědkyně, které svými projekty nejvíce oslovily porotu, získávají odměnu ve výši 200 tisíc korun a medializaci své práce. Mezi letošními vítězkami je také genetička Veronika Vymetálková z Oddělení molekulární biologie nádorů. Za poslední 2 roky se jedná již o třetí významné ocenění. Kromě ceny L´Oréal-UNESCO je také laureátkou Ceny ministra zdravotnictví za zdravotnický výzkum a vývoj a Ceny Akademie věd České republiky za mimořádný výsledek výzkumu, experimentálního vývoje a inovací.

Veronika Vymetálková se v ÚEM AV ČZ zabývá výzkumem rakoviny na úrovni mRNA, kde zkoumá nové možnosti včasné diagnostiky a léčby nádorů – zejména kolorektálního karcinomu. Je paradox, že ač sama celý svůj život zasvětila výzkumu rakoviny, sama touto nemocí nedávno onemocněla. Jak říká: „Tato nemoc mi více dala, než vzala a je pro mne obrovskou motivací k dalším výzkumům„.

Chtěli bychom touto cestou Veronice nejen pogratulovat a popřát mnoho dalších vědeckých úspěchů, ale hlavně hodně zdraví, protože to je v životě to nejdůležitější!