Zpět

Doktorandka Kateřina Štěpánková je v prestižním žebříčku Forbes 30 pod 30

OceněníOstatní Datum vydání 31. 01. 2024 Délka čtení Čtení na 1 minutu

Magazín Forbes již deset let představuje třicítku Čechů, kteří mění svět okolo sebe. Dostat se do žebříčku 30pod30 je tajným snem každého zapáleného Čecha nebo Češky, kteří ještě nepřekročili třicítku. Uspějí jen Ti, kteří jsou výjimeční ve svém oboru a kteří mají za sebou mimořádně úspěšný rok. Při rozhodování o složení finální třicítky se Forbes radí s odborníky na danou oblast a v rámci redakční rady zvažuje řadu faktorů. Zcela zásadní je pak to, aby byl každý z nominovaných inspirací pro ostatní, a to nejen profesně, ale i lidsky.

Je skvělé, že Forbes dává prostor i vědcům a vědkyním, na které se ve společnosti často zapomíná. V letošním žebříčku tak kromě úspěšných mladých podnikatelů, influencerů, lékařů, sportovců a dalších, najdete i naši doktorandku Kateřinu Štěpánkovou z Oddělení regenerace nervové tkáně, která je jednou z hlavních autorů nedávno medializované úspěšné studie, v rámci které se našim vědcům podařilo regenerovat axony nervových buněk v poškozené části míchy a obnovit tak citlivost u laboratorních zvířat s míšním poraněním.

Blahopřejeme Katce k tomuto mimořádnému vědeckému úspěchu a také k umístění v žebříčku Forbes 30 pod 30 (otevře se v novém okně), který je důkazem toho, že být úspěšným vědcem není otázkou věku a zkušeností z prestižních zahraničních institucí, ale zejména motivace, týmové spolupráce a talentu.

Oficiální profilová fotografie Kateřiny Štěpánkové pro Forbes 30 pod 30