Vyhlášení výsledků letošní výzvy Do práce na kole 2023

Ostatní Datum vydání 01. 06. 2023 Délka čtení Čtení na 2 minuty

S koncem května skončil i letošní ročník výzvy Do práce na kole (otevře se v novém okně), jejímž cílem je podpora městské cyklistiky a dalších druhů aktivní a udržitelné dopravy.

Protože se dvě z našich 11 výzkumných oddělení zabývají výzkumem znečištění ovzduší a jeho vlivem na lidské zdraví, od roku 2021 jsme se rozhodli v rámci ekologické mise ÚEM AV ČR www.emise.info (otevře se v novém okně) pravidelně účastnit této skvělé akce s cílem jít příkladem a motivovat veřejnost k ochraně životního prostředí, zejména pak ovzduší.

Letos se do výzvy DPNK 2023 přihlásilo celkem 43 zaměstnanců. Všem účastníkům hradíme startovné a kromě celostátní výzvy vyhlašujeme také naši interní soutěž „Sport vs. Věda“. Tři nejaktivnější sportovci/sportovkyně od nás dostávají dárkové poukazy do Decathlon – Česká republika a nejlepší tým získává sladkou odměnu v podobě dortu z Ovocný Světozor (Hájek&Boušová).

Pojďme se tedy podívat na letošní vítěze a celkové statistiky.

  • 1. místo: Markéta Hemerová / Oddělení buněčné neurofyziologie / 1160 km
  • 2. místo: Adolf Melichar / Oddělení neurofyziologie sluchu / 871 km
  • 3. místo: Zuzana Čermáková / Oddělení regenerace nervové tkáně (BIOCEV) / 815 km
  • Nejlepší tým: Šlapky z Biocevu / Oddělení regenerace nervové tkáně (BIOCEV) / 1782 km

Vítězům tímto srdečně gratulujeme a tleskáme i všem ostatním účastníkům z řad našich zaměstnanců, za jejich skvělé výkony.

Celkem totiž ujeli, uběhli nebo ušli 10504 km, což je v přepočtu na zaměstnance 244 km/měsíc a 10,6 km/pracovní den.

Když už jsme u poděkování, chtěli bychom touto cestou také poděkovat organizátorům této skvělé akce, AutoMat, za její organizaci a podporu městské cyklistiky a ochrany životního prostředí, děkujeme.