Ústav experimentální medicíny AV ČR, v. v. i.

Biomedicínské a biotechnologické centrum BIOCEV, jehož součástí je ÚEM AV ČR, pokračuje dál ve svých úspěšných projektech

Publikováno 18. 12. 2020

Dvě největší vědecko-vzdělávací instituce v ČR budou i nadále spolupracovat v rámci výzkumného centra BIOCEV ve Vestci u Prahy. Svými podpisy na nové partnerské smlouvě to tento týden potvrdili zástupci Akademie věd ČR a Univerzity Karlovy.
 
V kontextu české (i evropské) vědy představuje BIOCEV špičkovou komplexní platformu pro rozvoj moderních biotechnologií a biomedicíny. Jedná se o společný projekt Akademie věd (AVČR) a Univerzity Karlovy (UK), pod jednou střechou zde spolupracuje přes 800 českých a zahraničních odborníků z 6 ústavů AVČR a 2 fakult UK. Jedná se o Ústav experimentální medicíny, Ústav molekulární genetiky, Biotechnologický ústav, Mikrobiologický ústav, Fyziologický ústav a Ústav makromolekulární chemie.  Zmíněnými fakultami jsou Přírodovědecká fakulta a 1. lékařská fakulta UK.
 
Díky nové dohodě o spolupráci může pokračovat více než desetiletá kooperace, jež přinesla řadu významných objevů, například objev účinné protirakovinné látky, nových antibiotik nebo inovativních metod pro zvýšení úspěchu umělého oplodnění.
 
Od zahájení projektu v roce 2005 bylo publikováno 942 vědeckých prací a dosaženo 37 patentů, prototypů a aplikací.
 
Fotografie: Univerzita Karlova / BIOCEV

Fotogalerie - BIOCEV

Ústavní podatelna:
budova La 2. patro, č. dveří 2.18
Po–Pá   9:00–12:00

Datová schránka:
kqcnc2p

Sociální sítě:
facebook(1)  instagram(1)  youtube

Kontakty

Vídeňská 1083
142 20 Praha 4-Krč
Česká republika
+420 241 062 230